O nas

KILKA SŁÓW O UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU

Jednym ze sposobów aktywizacji ludzi w wieku 60+ są Uniwersytety Trzeciego Wieku. Pozwalają one na ciągłe poszerzanie wiedzy i umiejętności, ułatwiają nawiązywanie znajomości, przyjaźni, zapewniają także możliwość dbania o kondycję fizyczną.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest miejscem, które zostało stworzone specjalnie dla Was, gdzie jesteście mile widziani i akceptowani bez żadnych zastrzeżeń i warunków wstępnych.

Fundamentalną ideą powstania naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gdańsku jest umożliwienie osobom w „trzecim wieku” permanentnego kształcenia i prowadzenia aktywnego trybu życia poprzez stały kontakt z nauką, kulturą i sztuką, ale także poprzez rekreacje i uprawianie zdrowego trybu życia, przy jednoczesnym zwracaniu uwagi w każdym z tych działań, na ich artystyczny i duchowy wymiar. Uniwersytet pragnie też, zmieniać negatywne stereotypy, dotyczące wiedzy i tolerancji religijnej, miejsca i ról społecznych ludzi starszych, stosunku do własnej i cudzej dojrzałości i starości. Pragniemy budować szeroką płaszczyznę dialogu i kreować nowy model emeryta -człowieka nowoczesnego, samodzielnego, takiego który potrafi aktywnie uczestniczyć we współczesnym świecie. Obok szeregu ciekawych wykładów i zajęć, proponujemy Państwu wspólne wyjazdy na wycieczki oraz koncerty